Warning: fopen() [function.fopen]: Filename cannot be empty in /wp-content/themes/themify-ultra/functions.php on line 92

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /wp-content/themes/themify-ultra/functions.php on line 93
Jak wygląda wizyta ?

Jak wygląda wizyta ?

Pierwsza  konsultacja dietetyczna to spotkanie poświęcone ocenie i omówieniu dotychczasowego sposobu odżywiania, wskazaniu popełnianych błędów i nauce ich eliminowania. Na spotkaniu przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, z uwzględnieniem upodobań kulinarnych i stylu życia. Wykonywane są też niezbędne pomiary masy ciała, jego składu i obwodów (z uwzględnieniem ilości tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz wody w organizmie, określeniem wieku metabolicznego organizmu). Na tej podstawie opracowane zostają zalecenia żywieniowe maksymalnie dopasowane do danej osoby. Poza tym wytyczamy wspólnie cel diety. Pierwsza wizyta u dietetyka jest bardzo ważna, gdyż daje dokładny obraz pacjenta , co umożliwia precyzyjne dobranie diety.

Jednym z ważnych elementów terapii jest pomiar masy i składu ciała. W mojej poradni  pomiar ten dokonywany jest przy wykorzystaniu bioimpedancji elektrycznej (BIA). Jest to metoda wykorzystywana do oceny kompozycji organizmu, która polega na pomiarze przepływu prądu w fazie wodnej i tłuszczowej organizmu. Stosując metodę BIA można określić: zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, stopień nawodnienia organizmu oraz jego podstawową przemianę materii. Pomiar składu ciała za pomocą bioelektrycznej impedancji to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna.

PRZYGOTUJ SIĘ NA PYTANIA DOTYCZĄCE:
– stanu zdrowia (zastanów się na co obecnie chorujesz, jakie miewasz dolegliwości),
– stylu życia,
– aktywności fizycznej,
– upodobań kulinarnych,
– dziedziczności chorób

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ANALIZY SKŁADU CIAŁA:
– wszczepiony rozrusznik serca,
– padaczka,
– ciąża.

W DNIU WIZYTY:
– zrezygnuj z jedzenia, picia kawy, napojów izotonicznych i energetyzujących na około 2   godziny przed wizytą .
– w dniu wizyty nie uprawiaj intensywnych ćwiczeń fizycznych,
– ubierz się lekko i wygodnie,

– pomiar powinien odbywać się min. 2-3 godziny po jedzeniu,
– do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem. Organizm nie może być ani mocno nawodniony, ani odwodniony.

W przeciągu trzech do czterech dni od pierwszej wizyty pacjent dostaje specjalnie skomponowany tylko dla niego plan posiłków, wytycznych oraz listę zakupów.

Wizyty kontrolne

Wizyty te są niezbędne, aby zagwarantować sukces. Jest to monitorowanie przez dietetyka postępów (wagi, tkanki tłuszczowej, itd.) Przeglądany jest również plan żywieniowy i w razie konieczności jest omawiany lub modyfikowany. Na spotkaniu  omawiamy realizację diety i jej skutki. Podsumowujemy efekty zdrowotne i zmiany w masie ciała, jego składzie i obwodach. Analizujemy problemy, rozwiązujemy wątpliwości. Wytyczamy też kolejny cel.

Opracowuję wyłącznie INDYWIDUALNE PLANY ŻYWIENIOWE, dopasowane do oczekiwań pacjenta. Przygotowuję diety odchudzające, diety dla osób z nietolerancją pokarmową/alergią pokarmową, diety dla osób o zwiększonej aktywności fizycznej, diety w jednostkach chorobowych oraz diety dla tych, którzy po prostu chcą się zdrowo odżywiać.

Ponadto, w trakcie trwania dietoterapii monitoruję jej postępy i utrzymuję stały kontakt z pacjentem.

Sprawdź, czy masz prawidłową masę ciała!!!!

UWAGA !!! – W trakcie każdej wizyty wykonuję analizę składu ciała  GRATIS !!!
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat tego badania zadzwoń!!!

 Kontakt  :  793 392 120